Підтримка корпоративного розвитку та підготовки договору про надання громадських послуг/Corporate Development and Public Service Contract Preparation Support
20 березня 2013, 20:28
Тендер/Tender [Не актуально/Not relevant]

{jcomments on}

Назва проектного завдання: Проект «Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську» – Підтримка корпоративного розвитку та підготовки договору про надання громадських послуг
Джерело фінансування:

Інвестиційний фонд сусідства ЄС

Сектор: Муніципальна та екологічна інфраструктура
Тип контракту: Консультаційні послуги
Тип повідомлення: Запрошення до висловлення зацікавленості
Дата публікації: 12.03.2013
Термін подачі: 10.04.2013
Вихідний номер: 35851
Номер проекту: 43846
Виконавець (Клієнт): Комунальне підприємство «Дніпропетровський метрополітен» Дніпропетровської міської ради

Контактна особа Клієнта:

Сітонін Віктор Іванович
Директор підприємства, керівник групи управління проектом (ГУП)
Комунальне підприємство "Дніпропетровський метрополітен"
Дніпропетровської міської ради
Україна, 49038, м. Дніпропетровськ, вул. Курчатова 8
Тел.:  +380 562 42 37 68
Факс: +380 56 778 65 33

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Контактна особа ЄБРР:

Анжела Левицькі
Європейський банк реконструкції і розвитку
One Exchange Square
London EC2A 2JN
Тел:  + 44 20 7338 6363
Факс: +44 20 7338 7451
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Опис проектного завдання:

Україна, як Позичальник, отримає фінансування від Європейського банку реконструкції та розвитку ("ЄБРР" або "Банк"), і, як очікується, від Європейського інвестиційного банку ("ЄІБ") для реалізації Проекту "Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську" ("Проект").

Проект виконуватиметься Комунальним підприємством "Дніпропетровський метрополітен" Дніпропетровської міської ради ("Клієнт") за фінансової допомоги України та підтримки Дніпропетровської міської ради.

Метою Проекту є розширення існуючої системи метрополітену і покращення стану громадського транспорту в місті Дніпропетровську у рамках загальної стратегії, спрямованої на досягнення прийнятного рівня якості транспортних послуг у місті. Беручи до уваги, що зареєстрована чисельність населення міста становить близько один мільйон осіб і включає значну кількість тимчасових працівників і студентів, існуюча система транспорту, що спочатку ґрунтувалася на використанні автобусів і маршруток, більше не в змозі забезпечувати ефективність міського руху, особливо на фоні збільшення кількості автомобілів, що призводять до дорожніх заторів.

Першу пускову ділянку першої черги метрополітену було введено в експлуатацію у 1995 р. Ця пускова ділянка включає у себе 6 станцій та з’єднує головний залізничний вокзал (станція «Вокзальна») з житловими та промисловими районами у східній частині Міста (станція «Комунарівська»). Утім, першу лінію так і не було завершено через брак фінансування.

В рамках даного проекту буде профінансоване будівництво трьох нових станцій та продовження існуючої лінії на 4 км до центру міста з метою її завершення у коридорі проспекту Карла Маркса – однієї з основних вулиць Міста.

Передбачається, що реалізація Проекту дозволить значно збільшити річний обсяг пасажирських перевезень, оскільки розширення метрополітену забезпечить надання послуг метрополітену у центрі Міста – зоні з великою густиною населення та високою активністю економічної діяльності. У даний час річний обсяг перевезень складає 13 млн. пасажирів. Згідно з Техніко-економічним обґрунтуванням, цей обсяг має зрости до 26 млн. пасажирів у перший рік після початку повноцінної експлуатації лінії №1 метрополітену.

Системи метрополітену, як правило, отримують операційні субсидії. Дніпропетровськ також отримує бюджетні субсидії на регулярній основі, що пояснюється поєднанням низьких тарифів, обумовлених необхідністю забезпечення доступності відповідних послуг, та реалізацією соціальної політики, згідно з якою послуги громадського транспорту надаються певним категоріям пасажирів (пенсіонерам, студентам, ветеранам та ін.) на пільговій основі. Таким чином, є очевидною потреба у механізмі довгострокової бюджетної підтримки, який називається договором про надання громадських послуг (далі - Договір). Беручи до уваги той факт, що Компанія метрополітену лише нещодавно була передана Місту, а також враховуючи потребу у зміцненні управлінської спроможності та регулюючих структур, що забезпечуватимуть майбутнє функціонування розширеного метрополітену, ЄБРР буде підтримувати розробку та укладення Договору між Містом і Компанією після затвердження свого кредитного фінансування, але до початку реалізації проекту.

Основні цілі цього проектного завдання:

 • надавати Компанії допомогу у розробці, обговоренні умов та підписанні Договору про надання громадських послуг (далі – «Договір») з Містом, а також надавати підтримку в реалізації Договору та забезпечувати відображення у Договорі всіх рекомендацій щодо операційних та управлінських покращень, повноцінну розробку Договору та його юридичну придатність для проведення переговорів і підписання між Компанією та Містом;
 • розробити Програму корпоративного розвитку та реструктуризації Компанії з поетапним планом реалізації, що передбачає визначення та розробку економічно ефективних варіантів аутсорсингу та впровадження нових систем обліку та управлінської інформації; та
 • розробити п’ятирічний Бізнес- та маркетинговий план, що включатиме у себе заходи з підвищення ефективності, доходів та покриття витрат. Цей Бізнес-план буде базуватися на наступних документах і буде повністю гармонізований з цими документами: (i) узгоджена Інвестиційна програма; (ii) укладений Договір; та (iii) остаточна редакція Плану реалізації Програми корпоративного розвитку та реструктуризації з узгодженими обраними видами діяльності для аутсорсингу. У цьому документі повинні бути визначені бачення та місія Компанії, а також встановлені вимірювані цілі з чітким графіком їх досягнення. Маркетинговий план буде встановлений в якості невід’ємної частини Бізнес-плану.

Дата початку та період виконання Завдання:

Передбачається, що виконання Завдання почнеться у травні 2013 року, і його орієнтовна загальна тривалість складе 12 місяців.

Максимальний бюджет, передбачений для Завдання: 235.000 Євро (не включаючи ПДВ).

Консультант повинен визначити, які непрямі податки/ПДВ, що стягуються із запропонованих послуг, і вказати на яких підставах. Якщо які-небудь непрямі податки/ПДВ підлягають сплаті, Компанія повинна сплатити непрямі податки/ПДВ, що є частиною послуг, безпосередньо Консультанту, якщо не погоджено інше.

Джерело фінансування: Інвестиційний фонд сусідства ЄС.

Правочинність: Критерії правочинності відсутні.

Профіль Консультанта: Потребується надання корпоративних послуг. Консультант відповідає за залучення кваліфікованих фахівців для реалізації вищезазначених завдань. Передбачається, що проектне завдання буде під керівництвом відповідно кваліфікованого проектного менеджера, разом із ключовими та неключовими експертами.

Передбачається, що до складу групи увійде постійний Керівник групи експертів, який проведе значну частину періоду виконання завдання на місці реалізації проекту.

Передбачається, що група експертів Консультанта включатиме у себе експертів принаймні з наступних дисциплін:

 1. управління проектами;
 2. комерціалізація та бізнес-планування;
 3. корпоративні системи бухгалтерського обліку та менеджменту;
 4. операційні та фінансові аспекти функціонування систем громадського транспорту;
 5. ремонт і технічне обслуговування рухомого складу та інфраструктури метрополітену;
 6. правова експертиза (українське законодавство).

Вимоги для подачі: Даною заявою, зацікавлені фірми та групи фірм запрошуються до подачі вираження зацікавленості.

Для того щоб визначити можливості і досвід Консультантів, що мають бажання пройти попередній відбір, надана інформація повинна включати наступне:

 • короткий огляд фірми / групи фірм, включаючи профіль компанії, організаційну структуру і персонал;
 • детальну інформацію про подібний досвід роботи фірми або групи фірм та виконання ними аналогічних завдань за попередні п'ять років, включаючи інформацію про вартість проекту, підрядну компанію/замовника, місцезнаходження проекту/країну, тривалість (з місяць/рік по місяць/рік), трудовитрати на місяць, виділений бюджет, процентне співвідношення робіт, виконаних консультантом, у випадку асоціації фірм чи субпідряду, основні цілі та види діяльності;
 • резюме ключових фахівців, які можуть виконувати завдання, з докладним викладом кваліфікаційних вимог, досвіду виконання подібних завдань, зокрема, за попередні п'ять років, включно інформацію про підрядну організацію/замовника, місцезнаходження / країну проекту, тривалість (з місяць/рік по місяць/рік), трудовитрати на місяць, виділений бюджет, основні цілі та види діяльності.
 • Заповнений бланк з контактними даними, зразок якого можна знайти за наступним посиланням: http://www.ebrd.com/pages/workingwithus/procurement/notices/csu/contact_sheet.doc

Вираз зацікавленості не повинен перевищувати 20 сторінок (не враховуючи резюме і бланка з контактними даними).

Один оригінал і одну копію Виразу зацікавленості, на українській та англійській мовах, разом із електронною версією на обох мовах,  мають бути направлені Клієнту в конверті з позначкою:

"ВИРАЗ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ ЗА ПРОЕКТОМ "ЗАВЕРШЕННЯ БУДІВНИЦТВА МЕТРОПОЛІТЕНУ У М. ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ" – ПІДТРИМКА КОРПОРАТИВНОГО РОЗВИТКУ ТА ПІДГОТОВКИ ДОГОВОРУ ПРО НАДАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ПОСЛУГ ", і повинні бути отримані Клієнтом не пізніше 10.04.2013 о 17:00 (за Київським часом).

Електронну копія Виразу зацікавленості, на обох мовах, також має бути направлено контактній особі в ЄБРР, не пізніше зазначеної дати.

Примітки:

Відбір, як звичайно, буде зроблено з відповідей тільки на це повідомлення. Консультанти не будуть офіційно запрошені до подачі пропозицій. Консультанта буде відібрано з короткого списку і запропоновано підписати контракт за умов наявності фінансування.


Assignment name

Dnipropetrovsk Metro Construction Completion Project – Corporate Development and Public Service Contract Preparation Support

Funding source

EU Neighbourhood Investment Fund

Sector:

Municipal and Environmental Infrastructure

Type of contract

Consultancy Services

Type of notice

Invitation for Expressions of Interest

Issue date

12/03/2013

Closing date

10/04/2013

TCS No.

35851

DTM No.:

43846

 

Executing Agency (Client):

Municipal Company Dnepropetrovsk Metro


The Client Contact Person:

Mr. Victor Sitonin

Director of the Company, Head of the Project Implementation Unit (PIU)

Municipal Company Dnepropetrovsk Metro

8, Kurchatova Str., Dnipropetrovsk,

49038, Ukraine

Tel.:      +380 562 42 37 68

Fax:     +380 56 778 65 33

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

The EBRD Contact Person:

Angela Levitsky

European Bank for Reconstruction and Development

One Exchange Square

London EC2A 2JN

Tel: + 44 20 7338 6363

Fax: +44 20 7338 7451

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


Assignment Description:

Ukraine as the Borrower will receive financing from the European Bank for Reconstruction and Development (the EBRD or the Bank) and, as expected, from the European Investment Bank (the EIB), to implement Dnipropetrovsk Metro Construction Completion Project (the Project).

The Project will be carried out by Municipal Company Dnepropetrovsk Metro (the Client) with financial assistance from Ukraine and support from Dnipropetrovsk City Council.

The objective of the Project is to improve the provision of mass transit in Dnipropetrovsk as part of an overall strategy to achieve sustainable urban transport in the city. With a population of one million registered in the city and a significant number of temporary employees and students, the current transport system based primarily on buses and minibuses no longer enables efficient urban mobility, especially in the face of rising car ownership leading to congestion.

The initial section of the first line of the metro was put into operation in 1995. This section has 6 stations and links the main railway station (station Vokzalna) with a residential and industrial region in the eastern part of the city (station Komunarivska). However, the first line was never fully completed, due to lack of financing.

The Project will finance the construction of three new stations and a 4 kilometre extension of the existing line to the city centre to effectively complete the first line, in the corridor of Karla Marxa, one of the main streets of the City.

Implementation of the Project is expected to increase significantly the annual passenger volumes as the extension will bring the metro service into the city centre, a densely populated area with high economic activity. While the existing ridership is 13 million annually, the Feasibility Study estimated an annual ridership of 26 million passengers in the first year that Line 1 metro would be fully operational.

Metro systems typically receive operational subsidies. This is the case in Dnipropetrovsk as well, given the need for on-going public subsidies due to a combination of tariff levels constrained by affordability issues and the application of a social policy granting discounted public transport travel to certain social category passengers (pensioners, students, veterans, etc). Therefore, the need for a long-term public support mechanism, known as a public service contract (PSC) is clear. Given the fact that the Company has been only recently devolved to the City, and noting the need for strengthening of the management capacity and regulatory structures governing the future operations of the expanded metro, the EBRD will support the development and signing of a PSC between the City and the Company following the approval of its loan financing but ahead of project operations.

The main objectives of this assignment are to:

 • Assist the Company in the elaboration, negotiation and signing of a Public Service Contract (PSC) with the City, and provide support for implementation of the PSC and ensure that the PSC reflects any recommendations for operational and management improvements and is fully developed and legally compliant for negotiation and signing between the Company and the City;
 • Develop a Company Corporate Development and Restructuring Programme with a step-by-step implementation plan, identifying and elaborating cost-effective out-sourcing options, and deploying new accounting and management information systems; and,
 • Prepare a five year Business and Marketing plan containing measures to increase efficiency, revenues and cost coverage. The Business Plan will be based on and fully harmonised with: (i) the agreed Investment Programme; (ii) signed PSC; and, (iii) final Corporate Development and Restructuring Implementation Plan including the agreed selected outsourcing options. The document will establish Company’s vision, mission, will set measurable targets with clear timetable for benchmark. The Marketing plan will be established as an integral part of the Business plan.

Assignment Start Date and Duration: The Assignment is expected to start in May 2013 and has an estimated overall duration of 12 months.

Maximum Budget available for the Assignment: EUR 235,000 (exclusive of VAT).

The Consultant must determine whether any indirect taxes/VAT are chargeable on the proposed services and state the basis for such. If any indirect taxes/VAT are payable, the Client will have to pay indirect taxes/VAT element to the services directly to the Consultant unless otherwise agreed.

Funding Source: EU Neighbourhood Investment Fund.

Eligibility: There are no eligibility requirements.

Consultant Profile: Corporate services are required. The Consultant will ensure that appropriately qualified experts are available, as required, for each of the different tasks outlined above. It is expected that the assignment will be led by an appropriately qualified project manager, accompanied by both key and supporting experts.

It is expected that the team will include a resident Team Leader, who will spend a significant portion of the assignment working on site.

The Consultant’s team is expected to include experts covering at least the following disciplines:

 1. Project management
 2. commercialisation and business planning;
 3. company accounting and management systems;
 4. public transport operations and finance;
 5. metro train rolling-stock and infrastructure maintenance;
 6. (Ukrainian) legal expertise

Submission Requirements: Interested firms and group of firms are hereby invited to submit expressions of interest.

In order to determine the capability and experience of Consultants to be shortlisted, the information submitted should include the following:

 • brief overview of the firm/group of firms including company profile, organisation and staffing;
 • details of similar experience of firm or group of firms and related assignments undertaken in the previous five years, including information on contract value, contracting entity/client, project location/country, duration (mm/yy to mm/yy), expert months provided, assignment budget, percentage carried out by consultant in case of association of firms or subcontracting, main activities, objectives;
 • CVs of key experts who could carry out the Assignment detailing qualifications, experience in similar assignments, particularly assignments undertaken in the previous five years, including information on contracting entity/client, project location/country, duration (mm/yy to mm/yy), expert months provided, assignment budget, main activities, objectives.
 • Completed Contact Sheet, the template for which is available from the following web-link: http://www.ebrd.com/pages/workingwithus/procurement/notices/csu/contact_sheet.doc

The expression of interest shall not exceed 20 pages (excluding CVs and contact sheet).

One original and one copy of the expression of interest, in English and Ukrainian, together with an electronic copy in both languages, shall be submitted to the Client in an envelope marked EXPRESSION OF INTEREST for DNIPROPETROVSK METRO CONSTRUCTION COMPLETION PROJECT - CORPORATE DEVELOPMENT AND PUBLIC SERVICE CONTRACT PREPARATION SUPPORT, to reach Client not later than 10 of April at 17:00 hrs (Kiev time).

One further electronic copy in both languages should be submitted to the EBRD’s contact person by the same due date.

Important Notes:

The selection will normally be made from responses to this notification only. Consultants will not be asked to submit a proposal. The highest-ranked Consultant will be selected from a shortlist and be invited to negotiate the contract, subject to availability of funding.